Logo
Nová registrace - Ztracené heslo
Obrovská radost ze stříbra na MČR 2012

Mistrovství České republiky v karate se letos po delší době přesunulo na jih Čech do Českých Budějovic. Po úvodním časovém skluzu, který se táhl celým soutěžním dnem, a který byl asi i důvodem k neprovedení slavnostního nástupu všech karatelů, se jako první postavili na tatami „kataři“ v tom možném nejsilnějším složení, které dnešní špička kata v kategorii mužů obsahuje. Pro mnohé možná překvapení, pro jiné radost, že startoval i Tesy, který je po dlouhé roky v té nejužší špičce českého karate. Ale pěkně popořádku……..

Startovní listina kategorie mužů čítala 13 soutěžících katařů. Kuba v horní  polovině pavouku s ostříleným Pilmannem a talentovaným Imríškem. Tesy prošel prvním kolem bez problémů se závodníkem Švendou 5:0 na praporky a začala licitace, jakou kata na Imríška, který stále častěji šlape na paty svým zkušenějším soupeřům.  Kuba nakonec zvolil svou nejoblíbenější kata UNSU a po jejím téměř strojovém provedení vyhrál i tentokrát 5:0.  Vzhledem k tomu, že i Jindra Pilmann své soupeře porazil bez potíží, schylovalo se k boji o vytoužené finále této kategorie. Vzhledem k tréninkovému deficitu letošní sezóny padlo rozhodnutí – finále musí být doma a tak jdeme na Jindru s katou Gojushiho sho proti UNSU. Taktika se vyplatila a opět výsledek 5:0. Následovala obrovská radost Kuby jednak s výkonu samotného a jednak z postupu do finále. V této chvíli bylo prakticky splněno, co si Tesy dal za předsevzetí, protože na finále s Vláďou Míčkem již nezbyla, vzhledem k zmiňovanému tréninkovému manku, adekvátně vypilovaná konkurence schopná kata. A tak i když Tesy předvedl výtečně zacvičenou Enpi, pochopitelně nemohla stačit na Vláďovu vynikající finálovou kata a tak byl tentokrát výsledek opačný.  I přesto sklidili oba závodníci bouřlivý potlesk.
Blahopřejeme Tesymu k zisku Vicemistra republiky ČR pro rok 2012, protože si ho za svůj výkon opravdu zaslouží.

Napsal admin 10.04.2012 11:28:32 (0 komentářů) | Zobrazeno 2193x | Soutěže | Tagy: mr